Ale zase jenom rozhlednu postavit zdálo se málo, přidají k ní vyhlídkovou Stezku v oblacích. A protože tu od nápadu není k realizaci daleko, už začali. Otevřít chtějí v létě, na přelomu července a srpna.

Jedinečná rozhledna vyroste v nadmořské výšce zhruba 1116 metrů, a to v létě letošního roku poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník na vyhlídce zvané Skalka.

Adrenalin při sešupu průhledným tobogánem

„Chceme pro návštěvníky resortu co nejvíce zážitků, připravili jsme Stezku v oblacích. Vrchol jedinečné rozhledny nazvané Stezka v oblacích se bude obrazně řečeno nebe téměř dotýkat. Dřevěná unikátní stavba věž dosáhne do výšky 55 metrů. Jak se nahoru dostanete? Po dřevěné spletité různě se vinoucí cestě. Nazpět pak můžete zvolit buď stejnou cestu v opačném směru, nebo zvolit podstatně rychlejší i zábavnější variantu – dopřát si parádní sešup dolů průhledným toboganem! Jsme si jisti, že minimálně vaše děti tuhle možnost zvolí téměř bez rozmyšlení,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

O ráji už nebudete pochybovat

„Až vystoupáte na tuto unikátní věž a podíváte se kolem sebe, budete mít pocit, že jste se ocitli v ráji. Pohled na masiv Králického Sněžníku i na malebné údolí řeky Moravy vás okouzlí,” dodal Palán.

Na vrcholu Stezky v oblacích si návštěvníci prohlédnou siluety chráněných druhů ptáků žijících ve zdejší národní památkové rezervaci Králického Sněžníku. Pomocí nainstalovaných dalekohledů pak budou moci vzácné ptactvo s nadšením pozorovat.

Z vývěsek se dozví také spoustu zajímavých informací o okolí nebo i ze světa meteorologie, především o mracích. Na špici rozhledny potom nepřehlédnou ani malé větrníčky - ukáží princip toho, jak fungují skutečné větrné elektrárny.

Pro děti Lesní zážitkový park

Zážitky chystají nejen pro dospěláky, ale i pro děti. V létě se chystají otevřít Lesní zážitkový park

Představte si čtyři pohádkové domečky na kmenech stromů v různých výškách, z nichž každý ukrývá překvapení, hry a zábavu pro jinou věkovou skupinu. Nejmladší kutilové, konstruktéři a kuchaři se vyřádí v chaloupce s názvem Chýše.

Domeček Herna slouží jako prostor pro hru, experiment a vzdělávání dětí už od tří let. Starší děti určitě osloví Úkryt v divočině, kde se mohou seznámit s pravidly přežití v přírodě nebo se vydat po stopách dobrodruhů. Poslední a nejvyšší stromový dům nepůjde přehlédnout.

Do sedmimetrové výšky vedou jen dvě cesty. Vybrat si můžete buď šplhací tunel, nebo lanový most, dolů se svezete obřím toboganem. Zajímavé budou i cesty k ostatním domečkům. Čekají vás gumové závěsné chodníky, skákací bloky, pařezové cesty nebo systém létajících lián.

V zásobě jsou ještě další lákadla v podobě nejrůznějších kuličkových drah, zabudovaného telefonu či samostatně stojících houpacích herních prvků. Po řádění v lese si můžete odpočinout a zrelaxovat ve Wellness hotelu Vista, je tam bohatý výběr od gastronomie po wellness.

Další zprávy

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.