Skupina MYX je stále se rozrůstající uskupení umělců, které spojuje elán a nadšení pro uměleckou tvorbu. Když Martin Horký, umělecký slévač ze Svitav, skupinu zakládal, měl vizi, že v jednotě je síla. Že když se spojí více umělců různých zaměření, dohromady, vytvoří provázanou skupinu navzájem se podporujících řemeslníků a výtvarníků a na společných akcích nabídnou program, který přiláká větší množství návštěvníků.

Loni první ročník společného minifestivalu proběhl v areálu dílny zakladatele skupiny slévače Horkého a představili se tři umělci – sám slévač, fotograf Jan Novotný a malířka Ludmila Ondrašíková. Bývalý zemědělský objekt s uzavřeným dvorkem zaplnili svými díly a do programu zapojili i návštěvníky netradičními workshopy.

Letošní umělecký minifestival se bude konat na stejném místě – ve slévačské dílně ve Svitavách na ulici Kapitána Jaroše 21. Přibude navíc nová členka MYXu, keramička Petra Niklová. Každý z vystavovatelů připravuje něco nového.

Slévač slavnostně rozpálí první prototyp vodní dýmky a nabídne možnost vyzkoušet si formování odlitků. Fotograf Novotný propojí fotografii s grafikou a zájemci si budou moct odnést vlastní portrét kompozičně propojený s přírodním motivem. Malířka Ludmila Ondrašíková vystaví svá nejnovější plátna a společně s návštěvníky pomaluje tělo modelky tak, že vytvoří jednoduchý příběh. A keramička Niklová zabaví děti i dospělé výrobou drobných sošek.

Přijďte si sobotu 25. května užít ve znamení umění, zábavy a nových zkušeností. Vstupné je dobrovolné a akce se bude konat díky zastřešeným prostorám za každého počasí. Areál bude otevřen pro veřejnost už v pátek odpoledne. Vítaní jsou všichni bez rozdílu věku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.