Po dvou letech se do Poličky vrací se skupinou Neřež Zdeněk Vřešťál, tentokrát se speciálním hostem. Zdeněk Vřešťál slaví šedesátiny a k těmto kulatinám pozval svého kamaráda, klavíristu, skladatele a zpěváka Romana Dragouna, který je rovněž čerstvým šedesátníkem.

Roman Dragoun, vůdčí postava českého art rocku, hrál v brněnské skupině Progres 2, později založil vlastní skupinu Futurum, na sklonku 80. let hrál na klávesy v Pavlíčkových Stromboli. Od 90. let je na sólové dráze, natáčí alba, zpívá v muzikálech, je také členem rockové skupiny T4.

Kapelník skupiny Neřež, Zdeněk Vřešťál, se proslavil v 80. letech jako člen folkrockové skupiny Nerez. Od 90. let začal působit jako producent, spolupracoval například s Jaromírem Nohavicou, Marií Rottrovou, Jiřím Schmitzerem, Bratry Ebeny nebo Martinou Trchovou. S bývalým spoluhráčem z Nerez Vítem Sázavským vede „následnickou“ skupinu Neřež.

Během narozeninového večírku zazní mimo klasické skladby z repertoáru skupin Neřež, Progres 2 nebo Futurum, i zcela nová tvorba. Skupina Neřež představí své nové album Jen blázni překročí svůj stín. Nebude chybět autogramiáda oslavenců a prodej CD. 

Koncert pořádá Městská knihovna Polička a Divadelní klub.

Předprodej vstupenek se koná v Městské knihovna v Poličce, Divadelním klubu, Trafice U Kubátů, IC Polička/ Svitavy/ Litomyšl/ Bystré nebo na www.ticketstream.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.