Objev roku ceny Magnesia Litera 2010 Markéta Baňková napsala bajky pro dospělé. Zvířata v bajkách luští záhady existence a fungování světa. Bajky pojednávají o lásce, zákonu setrvačnosti, manželství s alkoholikem, gravitaci, krizi středního věku, zakřiveném časoprostoru, plastických operacích, životě v nepořádku, touze po dokonalosti, kvantové neurčitosti, poezii a teorii strun.

Zjistíme, proč se hroch udrží na vodní hladině i proč někteří samci nepohrdnou samičkou z igelitu. Jak lišky prochází krizí středního věku a kdo všechno chce být ideálem krásy, také proč nemá smysl bojovat proti nepořádku.

„Jestli máte špatné vzpomínky na fyziku, přijďte v neděli 25. září v 16 hodin do Divadelního klubu na LiStOVáNí touto originální knihou. Představení je určené především pro dospělé návštěvníky, ale studentům vstup povolen. Dokonce doporučen. Věříme, že zažijí příjemné doučování. Návštěvníci se také mohou těšit na prodej nově vydané knihy Markéty Baňkové Maličkost. Kniha získala ocenění Česká kniha 2016,“ za organizátory uvedla Klára Kašparová.

Předprodej vstupenek se koná v knihovně. Účinkují Věra Hollá a Pavel Oubram (Gustav Hašek).

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.