Sobota 13. srpna bude ve znamení letního kina. Na plátně se objeví kultovní český film Tajemství hradu v Karpatech (1981). Jak to bylo vlastně s prvním filmovým představením a s objevem televize, odhalí po mnoha dobrodružstvích při pátrání ve strašidelném hradním labyrintu hrabě Felix Teleke z Tölëkë, hlavní postava kultovního českého filmu. Hrad ve filmu stojí nad vesnicí Vyšné Vlkodlaky.

Po filmovém sobotním večeru pak přijde na řadu koncert mladých talentovaných hudebníků Michala Moravce a Davida Paši. V akustickém podání Michala Moravce zazní známé písně od skupin Kryštof, Jelen, Slza a mnoha dalších. „Na bicí bude doprovázet David Paša. Jako host přislíbila účast Valerie Cechová, která si s Michalem zazpívá pár duetů,“ dodala Alena Jandlová, organizátorka festivalu.

Úterý 16. srpna bude program patřit (nejenom) dětem. V tvořivé dílně se budou vyrábět veselé a barevné náramky z korálků. Další úterý pak na děti i dospělé čekají relaxační omalovánky.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.