V Poličce s příchodem prázdnin odstartoval šestý ročník multižánrového festivalu, který jsme zahájili fantasy podívanou Star Wars: Síla se probouzí. Tvořiví nadšenci v rámci dílny tvořili hmyzí hotely, dřevěné konstrukce vyplněné přírodním materiálem, a v další dílně vznikly papírové dekorace, napichovátka a cedulky pro dokonalou oslavu.

Červencový program je téměř v polovině, ovšem stále nabízí rozmanitý kulturní program.

„Blíží se nám neděle 17. července a pro nás to znamená jediné - máme sraz harmonikářů. Kdo tedy rád lidové písničky, harmoniky a pohodové neděle, toho očekáváme ve 14 hodin v atriu muzea. V dalším týdnu se vydáme na cesty Trabantem a to do posledního dechu. V letním kině promítneme dokumentární podívanou patrně nejznámějšího cestovatele současnosti Dana Přibáně,“ zve návštěvníky organizátorka festivalu Alena Jandlová.

Stejně jako v červenci i v srpnu nabídne prázdninový festival Poličské kulturní léto bohatý program. Kompletní červencový a srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o. s. MaTami.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.