Projekt LiStOVáNí uvedl doposud na jevišti 103 knih, soubor často doprovází sám autor a nyní se můžeme těšit na amerického spisovatele Roberta Fulghuma. Ten se s LiStOVáNím vydává již na třetí turné.  

„Jsme spojené síly – LiStOVáNí vás překvapí, jak moc divadelní je, jak živá je to zábava. Překvapený byl koneckonců i sám autor, i proto s námi chce teď potřetí vyrazit na šňůru,“ uvedl k Listování Lukáš Hejlík, autor projektu.

Od 9. června do 15. července Robert Fulghum navštíví 40 českých měst, mezi nimiž bude také Polička. „Musím říct, že zřejmě žádný autor takového formátu se opravdu nikdy v takovém rozsahu nedostal mezi lid přímo po republice. Takové turné nemají opravdu ani rockové hvězdy nebo političtí kandidáti,“ dodal Lukáš Hejlík.

Příběh se odehrává v prostředí tančírny Century v americkém Seatlu, kde se tančí i vyučuje argentinské tango. „Kniha je také o překonávání hranic a otevírání dveří, které se často bojíme jen zkusit otevřít. Někdy totiž nejsou zamčené, ale jen zavřené a stačí prostě jen trochu chtít. Ovšem můžeme se u toho těšit i na velkou srandu,“ říká Lukáš Hejlík. 

Listovat budeme v neděli 12. června ve 20 hodin v Tylově domě. Předprodej vstupenek se koná v knihovně.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.