Prázdninový festival zahájil v pátek 28. června letním kinem. Na filmovém plátně diváci vyrazili za hranice naší galaxie hledat mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. Podařilo se. Sobota potěšila malé i velké návštěvníky pohádkou Zdeňka Svěráka Tři bratři. Atrium Centra Bohuslava Martinů tak po roce opět ožilo.

V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat především filmová představení. Na filmovém plátně se objeví komedie, akční i dramatické podívané. Nabídka kulturních akcí je určena nejenom dospělým návštěvníkům, ale i dětem. Prázdninový program tak zpestří tvořivé dílny a divadla.  

Lákadlem pro nadšence historie města bude neobyčejná akce Bitva na políčkách… aneb Jak to mohlo vypadat před založením města. V sobotu 18. července tak v parku u hradeb vyroste ležení středověkých bojovníků. Na návštěvníky čeká ukázka zbraní, zbroje, řemesel, dobové kuchyně, také souboje a závěrečná bitva.  

Kompletní červencový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o. s. MaTami.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.