„V této sérii jsem zpracoval fragmenty obrazů malíře El Greca, vlastním jménem Doménikose Theotokópulose. Téma jsem si vybral z několika důvodů. Za prvé jsou obrazy El Greca po technické stránce vhodné pro zpracování olejotiskem, pak mne zaujal motiv - nejde mi o náboženství, ale o působivé apokalyptické výjevy. A v neposlední řadě mne po přečtení životopisu El Greca oslovila jeho morálně pevná osobnost,“ uvedl autor ke své výstavě.

„Olejotisk je stará fotografická technika, kdy se vytvoří neviditelný obraz, na který se štětcem nanáší olejová barva. Obraz potom lze rozmazat, zamazat nebo přemalovat. Jedná se o ruční techniku, každý kus je tedy neopakovatelný originál,” popsal techniku Rostislav Krámský.

Svou první výstavu olejotisků měl Krámský v březnu 2011 na Staré radnici v Broumově. Následovaly výstavy v Hradci Králové, Špindlerově Mlýně a v Praze. Nyní jej čeká Polička.

Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v pátek 3. října 2014 v 18 hodin a k vidění bude do 31. října.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.