Prázdninový festival opět nabídne nabitý kulturní program – 2-3 filmová představení týdně, několik divadelních představení pro děti, výtvarné dílny a hudební večery.

V rámci Roku české hudby v Poličce letošní ročník Poličského kulturního léta zahájí již ve středu 25. června hudební publicista Jiří Černý, který ve svém poslechovém pořadu pod širým nebem připomene letošní nedožité 90. narozeniny Jiřího Šlitra.

„V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat především filmová představení. Letní kino se téměř nezastaví, promítat budeme i třikrát do týdne,“ uvedla jedna z organizátorek festivalu Alena Jandlová.

Filmová představení zahájí v pátek 27. června velkolepý film Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Nabídka kulturních akcí je určena nejenom dospělým návštěvníkům, ale i dětem. V sobotu 28. června na ně čeká film Čtyřlístek ve službách krále, partička z Třeskoprsk se tedy poprvé představí na filmovém plátně.

Poličské kulturní léto pořádá Městská knihovna Polička a Centrum Bohuslava Martinů ve spolupráci s o.s. MaTami, o.s. Náš Martinů a o.s. Pontopolis. Více se dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto.

Kompletní červencový program

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.