Poznejte svá práva a zúčastněte se akce s názvem Večer s omsbudsmanem. Jedná se o mezinárodní projekt, který posiluje právní povědomí občanů a otevírá diskuzi nad konkrétními situacemi porušení jejich základních práv. Jak jako občané můžete aktivně hájit svá práva? To se dozvíte ve středu 16. dubna v 19 hodin v Divadelním klubu.

Ti, kteří by se rádi naučili využívat Google a jeho služby, jsou zváni na přednášku člena Pirátů Janka Wagnera. „Návštěvníci se mohou těšit na soutěže o zajímavé ceny, afterparty a na setkání se členy GXG Polička, lidmi intenzivně se zajímajících o Google technologie,“ sdělil za organizátory Josef Cabrnoch. Máte zájem proniknout do tajů Googlu? Neváhejte a zaregistrujte se na http://goo.gl/3WIEQl. Seminář Co vše Google umí se uskuteční ve čtvrtek 17. dubna v 16.30 hodin v čítárně poličské knihovny.

O Velikonoční neděli se návštěvníci vydají s Pavlem Jonešem, předním poličským entomologem, divadelníkem a bonvivánem, na cestu kolem světa. Pavel Joneš tradičně představí své příhody z cest. Tentokrát s návštěvníky zavítá na Maskarény, ostrovy v Indickém oceánu východně od ostrova Madagaskar. Dva nejznámější z nich, Mauritius a Reunion, Pavel Joneš představí 20. dubna v Divadelním klubu v 19 hodin.

„Diashow Pavla Joneše se stala již tradicí a mezi lidmi oblíbeným zpříjemněním volného času. Zaručujeme návštěvníkům večer plný krásných fotografií, smíchu, zážitků a vtipných příhod z cest,“ informovala Klára Kašparová z poličské knihovny.

Dubnem bude také provázet výstava fotografií Vladimíra Hlacha, rodáka z Písku, který roku 1968 emigroval do Švýcarska. Souborem černobílých fotografií autor představuje svůj nový domov – město Fribourg, jeho obyvatele a tradice. Výstava bude k vidění v prostorách knihovny do 2. května.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.