Své místo si tentokrát mezi ostatními stánky na trhu našel i ten knihovní.  Od časného rána začali poličští knihovníci prodávat vyřazené knihy a časopisy za symbolické ceny.

„Byli jsme mile překvapeni, jaký zájem byl mezi lidmi o knihy, které byly již vyřazeny z knihovního fondu. Jsme rádi, že knihy našly svého nového majitele a stihnou ještě někomu povědět naposled svůj příběh. Nové místo na poličce v domácích knihovnách našlo celkem 442 knih a pro velký úspěch burzu vyřazených knih a časopisů co nejdříve zopakujeme,“ sdělila Klára Kašparová z poličské knihovny.

Z knih nadšeně vybírali nejen maminky s dětmi, senioři, studenti středních škol, ale i malí žáčci, kteří cestou ze školy narazili na knihovní stánek a knihám s obrázky neodolali. Chvílemi vypadalo, že se bude o knihy i bojovat.

„Příště to musím napravit a ke knihovnímu stánku se musím vydat o něco dřív. O knihy za pár korun byl takový zájem, že odpoledne bylo vše téměř již vyprodáno. Líbí se mi nápad s burzou vyřazených knih a doufám, že brzy bude další,“ sdělila Monika Holoubková, studentka z Brna.

Burzu knih vystřídala ochutnávka z knihařského řemesla. Děti s pomocí maminky vyráběly ručně šité zápisníky a udělaly si tak radost vlastním výrobkem. Na návštěvníky tentokrát čekalo i večerní půjčování knih, a to od 18 do 19 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.