V sobotu 20. července proběhl v Poličce literární večer, jehož hosty byli tři nadějní mladí literáti. Autorské čtení zahájil Jan Nemček se svou debutovou sbírkou Proluky/ Zpevněné parkovací plochy.

Po něm následovalo vystoupení Marka Šindelka, který předčítal z knihy s názvem Zůstaňte s námi. Zda se v knize objevují nějaké autobiografické zážitky, autor odpověděl: „Dnes jsem četl trochu cyničtější části, ale to můj svět není. Chtěl jsem napsat něco o zcela vyhořelém člověku, moderátorovi, který je zdatný ve všech komunikačních situacích, ale pod povrchem je úplně vyhořelý. Všemu se vysmívá a skrz to je viditelná jeho prázdnota, pustá země, ve které se pohybuje.“

Básník a prozaik Marek Šindelka, držitel prestižní Ceny Jiřího Ortena a loňský vítěz ocenění Magnesia Litera, se narodil v Poličce a své dětství strávil na českých hradech a zámcích. Do svých dvou let žil i na nedalekém hradě Svojanov.

Literární večer zakončil nejmladší z umělců Jan Delong. Své básně předčítal za zvuků železáren, které autor sám pořídil.

Večer zpříjemnil hudebním vystoupením Dalton Stansbury, který divákům zpíval a hrál na kytaru během celého večírku.

Poličské kulturní léto přináší řadu kulturních akcí – letní kina, divadla (nejen) pro děti, tvořivé dílny, cestovatelské a jiné přednášky. Multižánrový festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o. s. MaTami, o. s. Pontopolis a o. s. Náš Martinů. Projekt rovněž podporuje město Polička a řada dalších institucí.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.