„Letos jsme pro návštěvníky připravili takový malý výlet časem. V muzeu zastáváme názor, že výstavu by si návštěvník neměl pouze prohlédnout, ale především prožít. A proto si slečny, malé i velké, mohou obléknout gotický oděv nebo se ozdobit čelenkou se závojem, neboť na výstavě jsou připraveny repliky dobových oděvů či klobouků. Chlapci každého věku jistě ocení, že si mohou potěžkat meče a bijáky, nasadit rytířskou přilbu či obléknout kroužkovou košili z rozsáhlé kolekce zbraní i zbroje,“ popisuje výstavu její kurátorka Mgr. Simona Valachová.

„A kdo bude chtít, může si přičichnout k dobové voňavce a zjistit, jak voněla či nevoněla taková typická středověká ulička,“ dodala s úsměvem.  

A to není zdaleka vše. Návštěvníci si mohou zahrát na zakladatele měst, stát se písařem ve skriptoriu, vyzkoušet si pečetění a náročnou práci iluminátora, vytvořit vlastní mozaiku ve vitrážovém okně, nasednout na koně nebo si zazpívat chvalozpěv s ponocným. A samozřejmě se dozví mnoho zajímavostí z každodenního života ve středověkém městě.

Výstava potrvá do 10. dubna.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.