Další ze seriálu koncertů DH Pernštejnka s kapelníkem Vladimírem Černým, tentokrát Vánoční koncert za účasti hostů z Moravy DH Šohajka s kapelníkem Vojtou Ducháčkem, připravili muzikanti na neděli 11. prosince od 14.00 hodin v ABC klubu, Štolbova ulice 2665, Pardubice.

Pernštejnka je dlouhodobě velice úspěšnou kapelou nejen v pardubickém kraji a po omlazení souboru se tento stabilizoval a splnil si sen, pořádat hudební festival. To se nepodařilo v Pardubicích, ale až letos za spolupráce obce Strašov u Přelouče, kde se počátkem srpna uskutečnil velice úspěšný 1. ročník Mezinárodní přehlídky dechových hudeb. S kapelou zpívají sestry Aneta a Nella Šilhánkovi a Roman Slavík.

Šohajka z Dolních Bojanovic u Hodonína vystupuje v tradičních podlužáckých krojích a svůj velký vzestup zaznamenala díky TV Šlágr. Se Šohajkou zpívají vedle kapelníka také jeho žena Jožina s Renatou Jedličkovou. Kapela získala v minulostí i prvenství v soutěži Zlatá křídlovka.

Toto vystoupení skvělých kapel bude tradičně moderovat výborná a šaramantní zpěvačka, herečka a člověk s velkým přehledem v tomto oboru, Jana Trojanová z Prahy.

Posluchači si jistě přijdou na své a mohou počítat i s malým překvapením.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.