Hlavní hvězdou akce, kterou pořádá místní platforma Happy Season, bude electroswingový projekt Mydy Rabycad v čele s frontmankou Žofií Dařbujánovou. Mydy Rabycad nevídáme na českých festivalech tak často, za to jim není cizí hraní na akcích v zahraničí – důkazem budiž vystoupení na největších evropských festivalech jako je Sziget, Glastonbury nebo letošní tour po festivalech v Kanadě a USA.

Na festivalu také vystoupí kapela minus123minut, která se po sedmileté odmlce vrací na koncertní podia po loňském úspěšném comeback turné. Program doplní kromě pardubické kapely Donrvetr a holických Limited Edition také mexicko-česko-americká skupina TiNG, která přiveze neotřelý mix různých stylů které sama nazývá „Praggamuffin“.

„Díky novým možnostem, které se objevily ve spojení s novým vlastníkem Automatických mlýnů, se naskytla příležitost uspořádat v areálu akci tohoto druhu. Tak jako je areál mlýnů netradičním místem pro konání festivalu, jsme se stejně netradičně snažili pojmout i dramaturgii. Bude to takové pardubické Colours,“ uvedl s nadsázkou organizátor festivalu Vít Hořeňovský.

Mimo hudební program se návštěvníci mohou těšit na výstavu obrazů pardubické výtvarnice Veroniky Tucoglidisové, která představí průřez svojí tvorbou. Výstava proběhne v interiérech Automatických mlýnů a bude probíhat po celou dobu konání festivalu.

Lístky jsou k dostání v předprodeji za 220 korun, na místě návštěvníci zaplatí 250 korun. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.