Budova na břehu Chrudimky získala v silné konkurenci zvláštní ocenění - Cenu Státního fondu životního prostředí a Centra pasivního domu. 

„Natura park je výjimečný především díky použitým unikátním materiálům a technologiím, které byly vybrány s důrazem na ohleduplnost domu vůči životnímu prostředí. Další hlavní přínos vidíme v účelu využití budovy. Originální architektonické řešení, nízkoenergetický standard a citlivé začlenění do okolní přírody, to vše dělá stavbu výjimečnou,“ uvedl ředitel Centra pasivního domu Jan Bárta

Ekocentrum PALETA, které areál provozuje, v něm nabízí ekologické vzdělávací programy zejména pro školní děti. V odpoledních hodinách je potom centrum k dispozici veřejnosti. Na návštěvníky zde čeká pestrá nabídka aktivit, které pojí společné téma – příroda. 

„Budova Natura parku patří k tomu nejlepšímu, co se v Pardubicích v posledních letech postavilo a nosné zdi z dřevěných panelů vytvářejí velmi příjemný interiér pro naše aktivity,“ řekl ředitel Ekocentra PALETA Jiří Bureš. 

Pokud se chcete do budovy podívat, máte kromě běžného každodenního provozu informačního centra možnost přijít s dětmi například 26. října, kdy se koná Večer plný strašidel. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.