O půl desáté dopoledne začne druhý den festivalu her a hraček, který probíhá v kongresovém centru ve 3. patře Paláce Pardubice.

Nejen doprovodný program a vystoupení dětí z domů dětí a mládeže ALFA Pardubice, z Hradce Králové a Chrudimi láká celé rodiny k návštěvě. Dalším velkým lákadlem jsou samozřejmě také krásné hry a hračky, které nejsou běžně k mání v obchodech.

„Můžete si vyzkoušet například unikátní dřevěnou stavebnici, navštívit mobilní planetárium, v tvořivé dílně si vyzkoušet tvorba vlastních obrázků z barevného písku nebo vytvořit vánoční dekoraci. Děti si mohou také pohrát s legem, vyzkoušet spolu s rodiči, jak se hraje golf, vyprávět si pohádkové příběhy díky pohádkovým postavičkám z divadélka v kufříku nebo si například můžete zkusit moudré hraní, které i pro miminka od 4 měsíců věku,” informovala Stanislava Švachulová, pořadatelka festivalu.

Pestrost je na festivalu opravdu lákavá a každá herní plocha láká něčím jiným. Děti si mohou také vyrobit svůj originální dopis pro Ježíška, který si sami ozdobí krásný razítka Pošta pro Ježíška.

Festival je v sobotu 26. listopadu otevřen od 9.30 až do 18 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.