Koncert se uskuteční v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích a na programu budou oratorní a operní díla G. F. Händela. Sólové instrumentální skladby budou během večera interpretovat Marek Zvolánek na trubku a Vojtěch Spurný na cemballo.

Interpeti

Světově proslulý basbarytonista Adam Plachetka absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Luďka Löbla a HAMU. Roku 2005 debutoval v Národním divadle v Praze. Od září 2010 je Adam Plachetka stálým členem ansámblu Vídeňské státní opery. Od debutu v roli Schaunarda (La bohéme) se zde objevil, mimo jiné jako Melisso (Alcina), Don Giovanni, Dulcamara (L`elisird`amore), Figaro, Guglielmo, Publio (La clemenza di Tito) a mnohých dalších rolích.

Pravidelně hostuje v Metropolitní opeře v New Yorku a vystupuje i v dalších světoznámých operních dómech například Bayerische Staatsoper v Mnichově, Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Carnegie Hall v New Yorku, Deutsche Oper a Deutsche Staatsoper v Berlíně, Teatro alla scala, Lyric Opera v Chicagu nebo Houston Grand Opera. V Pardubicích se představí s nadějnou mezzosopranistkou Kristýnou Kůstkovou.

Sopranistka Kristýna Kůstková je studentkou šestého ročníku klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři, hostuje v Moravském divadle Olomouc a pravidelně vystupuje s Pardubickou filharmonií, souborem Barocco sempre giovane a Václavem Hudečkem. V roce 2017 vystoupila na závěrečném koncertě v rámci výstavy Rusalka v Bohemian National Hall v New Yorku. Je laureátkou mnoha soutěží a v letošním roce byla úspěšně přijata do magisterského programu na Manhattan School of Music a Mannes School of Music v New Yorku.

Trumpetista Marek Zvolánek, absolvent Pražské konzervatoře, na sebe brzy upozornil četnými úspěchy. Dále studoval u Hanse Gansche v prestižním salcburském Mozarteu a na berlínské Hudební akademii u Konradina Grotha. Už v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou tehdy řídil Václav Neumann, a velmi brzy se díky technické virtuozitě a krásnému tónu zařadil také mezi vyhledávané sólisty. V současné době působí jako sólotrumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Vojtěch Spurný, přední český dirigent, klavírista, cembalista a pedagog studoval nejprve hru na klavír a flétnu na Pražské konzervatoři, později operní režii, dirigování a cembalo na Akademii múzických umění v Praze. Interpretaci staré hudby a hru na cembalo dále studoval na Hoogeschool de Kunsten v nizozemském Utrechtu.

Jako dirigent během své koncertní činnosti spolupracoval s mnoha českými i zahraničními orchestry. Za všechny lze jmenovat Českou komorní filharmonii, Ensemble 18+, Filharmonii Hradec Králové, Jihočeskou komorní filharmonii, Komorní orchestr pražských symfoniků nebo Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonii Pardubice, Severočeskou filharmonii Teplice a mnohé další. Během své praxe spolupracoval i s významnými špičkovými interprety jako je S. Brill, P. Bernold, V. Hudeček, M. Hundeling, S. Kam, Š. Margita, M. Maisky nebo D. Pecková.

Koncert začíná v 19 hodin. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.