Hlavním protagonistou druhého abonentního koncertu ve čtvrtek 26. října bude rovněž italský umělec – slavný rodák z Trevisa, houslista Giuliano Carmignola, v hudebním světě známý jako Giuliano Magnifico, někdejší blízký spolupracovník legendárního dirigenta Claudio Abbada. Barocco sempre giovane spolupracuje Giulianem Carmignolou, který je ve světě považován za jednoho z nejpozoruhodnějších interpretů hudby baroka a klasicismu, již od roku 2013. 

Rovněž třetí abonentní koncert, ve čtvrtek 23. listopadu, bude věnován hudbě Johanna Sebastiana Bacha. Přední české cembalistky Monika Knoblochová a Edita Keglerová se představí v jeho koncertech pro dvě cembala, Jiří Kabát v méně známém violovém koncertu a půvabné sopranistky Kristýna Kůstková a Nikola Uramová ve výběru z jeho kantát.

O adventní koncert Barocco sempre giovane v roce 2016, přenášený  ČRo Vltava a Evropskou vysílací unií do téměř všech zemí Evropy, USA, Kanady a Austrálie, projevilo publikum tak velký zájem, že se pořadatelé tentokrát rozhodli nabídnout vzhledem ke kapacitě Rytířského sálu koncerty dva, a to  v neděli 17. prosince v 16 a v 19 hodin. V programu zazní skladby A. Michny, J. J. Ryba, J. Pachelbela, A. Vivaldiho, F. Manfrediniho a dalších.

Letošní sezónu téměř šedesáti koncertů v České republice, v Německu, Itálii, Švýcarsku a v Rakousku, uzavře Barocco sempre giovane tradičním svatoštěpánským koncertem v Sukově síni Domu hudby 26. prosince v 17 hodin koncertem s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Přestože tento koncert není součástí podzimního abonmá BSG, mohou na něj stálí návštěvníci předchozích abonentních koncertů uplatnit v předprodeji slevu po předložení permanentky.

Vstupenky: www.ticketportal.cz, Turistické informační centrum Pardubice, nám. Republiky 1 (tel. 466 768 390)

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.