Na místo se postupně dostavily jednotky hasičského záchranného sboru z Třemošnice, z Ronova a HZS ze Seče a zdravotní záchranáři.

V rámci námětového a taktického cvičení členové hasičského sboru zachraňovali vážně zraněné cestující v linkovém autobuse, vyprošťovali zraněné a zaklíněné osoby v osobním vozidle a poskytovali první pomoc zraněným. Vzhledem k tomu, že šlo o hromadnou nehodu, tak zranění byli vynášeni z autobusu pod střechu autobusové zastávky na obvaziště, kde byla zraněným poskytnuta první neodkladná zdravotní pomoc.

„Nyní pracuji jako asistentka na Univerzitě v Pardubicích a pro studenty pořádám nepovinnou akci v oboru zdravotnický záchranář. Odtud přišla myšlenka, že něco podobného bych mohla připravit pro členy sboru dobrovolných hasičů v Třemošnici a v Ronově ve spolupráci s profesionálními hasiči na Seči. Dobře spolupracuji s členy SDH v Třemošnici a několikrát jsem s nimi probrala teoreticky práci na místě tak vážné dopravní nehody. A následně byl jen malý krůček k tomu, aby se získané zkušenosti se uplatnily v praxi," sdělila Jindra Holeková, organizátorka celé akce.

Na místě cvičné dopravní nehody bylo vidět, že práce a spolupráce členů dobrovolných a profesionálních členů hasičského sboru fungovala velice dobře. Třemošničtí hasiči jsou zařazeni do skupiny JPO II a jsou nejen odborně a specializovaně připravení na dopravní nehody, ale mají dostatečné vybavení pro dopravní nehody - vlastní třeba defibrilátor, dlahy a další pomocný zdravotnický materiál. Tím vším jsou dokonale připraveni a mohou okamžitě při velké dopravní nehodě pomoci profesionálním hasičům.

Simulované cvičení bylo přínosem všechny členy sboru a zároveň předvedlo, jak se dokáží uplatnit při záchraně života na místě nehody. Práce byla ve stresu a psychicky náročná - nejen pro hasiče, ale i pro figuranty.

„Toto námětové a taktické cvičení při velké dopravní nehodě bylo určitě pro všechny hasiče velkým přínosem a zkušeností. Bylo to perfektně připravené a bylo by dobré, kdyby se podobné akce konaly častěji," řekl velitel SDH z Ronova Karel Kouba.

Na závěr bylo provedeno vyhodnocení. "Na místě nehody byli všechny jednotky hasičů od 10 minut, celá záchranná akce probíhala bez velkých komplikací, ale proto se to koná, aby všem malým nedostatkům se členové sboru vyvarovali," uvedl člen záchranné služby Aleš Malý.

Všem členům sboru, záchranářům i figurantům patří dík. Na závěr jim přihlížející poděkovali aplausem. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.