S příchodem velikonočních svátků každé děvče, slečna, ale i dámy si připravují velikonoční vajíčka pro své koledníky. Jednou z takových je i Věra Hrdličková, která pracuje v ZŠ v Ronově. Její zručnost je známá, proto na Velikonoce upletla pro žáky velké množství malých čepiček a šálek s tím, aby si děti přinesly vajíčka. Ve škole poté při hodinách pracovní výchovy měly na vajíčka namalovat obličej a navléci čepičku a šálku.

„S pletením čepiček a šálků jsem začala někdy na začátku měsíce února a napletla jsem kolem 250 malých souprav pro děti, ale i pro zaměstnance školy. Už když jsem začala plést, počítala jsem s tím, že by se to dalo využít do nějaké soutěže. Na začátku března jsem zašla za zástupkyní ředitelky školy Marií Kořínkovou a zeptala se, zda by nebylo možné tuto akci zrealizovat se zápisem do České knihy rekordů. Zástupkyně nápadu dala zelenou a ujala se celé akce," sdělila Věra Hrdličková.

V pondělí 25. března začala v ronovské škole soutěž o nejvíce namalovaných  vajíček a oblečených do čepiček se šálkami. Na soutěž dohlížel pozorným okem pracovník agentury Dobrý den z Pelhřimova. Děti během krátké doby namalovaly na vajíčko obličej, na hlavičku přilepily čepičku, na spodní část vajíčka šálku a poté takto vyzdobené vajíčko ještě přilepily na desku. Každá třída poté v tělocvičně dala dohromady velké vajíčko, na kterém bylo napočítáno celkem 239 velikonočních namalovaných a oblečených vajíček.

„Po přepočítání bylo zjištěno, že velké velikonoční vajíčko je „osázeno“ 239 ozdobenými malými velikonočními vajíčky. Zatím nikdo jiný s touto myšlenkou nepřišel a tak rekord dětí ze Základní školy v Ronově nad Doubravou bude zapsán do České knihy rekordů. Takových podobných rekordů v agentuře evidujeme ročně kolem 300," informoval pracovník agentury Miroslav Marek.

V dnešní době nebývá pravidlem, aby něco takového člověk udělal jen pro radost dětí s tím, že za to obdrží pouze diplom. Paní Věře Hrdličkové za krásnou myšlenku patří velké poděkování.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.