Už od mala brala do ruky tužky a pastelky a cosi malovala. Rodiče ji v bohulibé činnosti podporovali, a když došlo na střední školu, tak si podala přihlášku na uměleckou školu. Přijímací zkouška dopadla dobře, ale zůstala pod čarou a tak šla studovat jinou střední školu. Už během studia na střední škole navštěvovala různé galerie, kde malíři vystavovali svá umělecká díla, a brala si z nich inspiraci. V té době malovala jen temperovými barvami -  během studii namalovala svá první umělecká dílka.    

Po seznámení s osudovým mužem Pavlem Málkem se přestěhovala do krásného, historického, jí neznámého města, do Kutné Hory. Zde došlo k důležitému zlomu, když se seznámila s kutnohorským malířem Josefem Slavíčkem. Ten ji naučil novou malířskou techniku a zasvětil do tajů malování olejovými barvami.  

Náměty k malování bere v historické části Kutné Hory a také chodí ráda do přírody, kde se trochu odreaguje. Jako samouk u olejomalby zůstává a snaží se zdokonalovat. Chodí do okolních malebných vesniček kolem Kutné Hory, kde se dá malovat spousta zajímavých námětů a tajuplných zátiší.

„Mým nejoblíbenějším, zde vystaveným obrazem, který mně přirostl k srdci,  je namalovaná jezuitská kolej – olejomalba s názvem Koulování. Tento obrázek není k prodeji, ten chci věnovat svým dětem. Ostatní obrázky jsou k prodeji. Mým největším malířským obrazem bylo velké plátno, na kterém je vyobrazena kutnohorská kašna - byla předána bývalému kolegovi-policistovi Pavlu Marečkovi," sdělila Eliška Málková.

Již několikrát vystavovala v různých galeriích v Kolíně a Kutné Hoře. Jednou z velkých samostatných výstav, která se uskutečnila nedávno, byla výstava v prostorách divadla J. K. Tyla v Kutné Hoře.

"S prodejní výstavou olejomaleb se v galerii v Třemošnici prodávají vystavené šperky - výtěžek bude věnován paní Janě Flechnerové, která pro svůj život potřebuje invalidní vozík, a tak se jí snažím pomoci. Jana Flechnerová má svůj krámek v Kutné Hoře a prodává šperky různých výrobců. Část výtěžku, která je vystavená v třemošnické galerii, právě půjde na koupi invalidního vozíku," uvedla Eliška Málková.

Při zahájení výstavy autorka poděkovala na dálku svému manželovi, že jí drží palce a podporuje. Galerie je otevřená od pondělí do pátku od 13 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 11 hodin. Výstava potrvá do 22. března.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.