Být narozen 1. 1. z hlediska numerologie znamená hodně. Tito lidé mají odvahu, inspiraci a jsou schopni dosáhnout úspěchů. Vašík Erben z Třemošnice se narodil 1. 1. 2013  v 01.14 hodin a stal se prvním občánkem okresu Chrudim a města Třemošnice - a také druhým občánkem Pardubického kraje.

Vašík Erben na svět přišel mamince Lence Labuťové na Nový rok v porodnici v Chrudimi a bylo to v jednu hodinu a čtrnáct minut po půlnoci, měřil 53 cm a vážil 4,3 kg.

Václav Erben a Lenka Labuťová se seznámili asi před osmi lety na diskotéce, kde přelétla jiskra a krásná známost byla na světě. Po nějaké době spolu začali žít v Třemošnici. „Rodičovství jsme neplánovali, tak jak to přišlo, tak jsme to vzali a měli jsme z toho velikou radost. Zpočátku jsme už věděli, kdo se nám narodí, ale vše se nám podařilo utajit. Termín porodu byl naplánován na 25. prosince, ale miminko si dalo na čas," sdělila šťastná maminka Lenka.

„Přítelkyni jsem odvezl na Silvestra do porodnice a čekal, kdy přijde na svět malý Vašík. Kolem půl třetí ráno mně někdo volal, že se v nemocnici v Chrudimi již někdo narodil. Proto jsem tam zavolal a dozvěděl se, že jsem tatínkem Vašíka. Také jsem se dozvěděl, že malý Vašík je druhým občánkem Pardubického kraje. Ihned jsem to s rodiči zapili a ráno jeli navštívit maminku Lenku a podívat se na Vašíka," sdělili přítel Lenky Václav Erben.  

Současně s Vašíkem byl přivítán v obřadní síni města Třemošnice i Davídek Kovanda, narozený 1. 1. 2013 v 5.45 hodin v porodnici v Chrudimi. Narodil se mamince Kateřině Kovandové, tatínkem je Jiří Kovanda. Davídkova porodní váha byla 4,15 kg a měřil 53 cm. Po třináctiletém společném životě je to jejich první děťátko.        

„Pro mne je to krásná událost, protože během působení na radnici se mně nestalo, abych tak brzy vítal prvního občánka. Chceme být štědřejší a vyrovnat se Pardubickému kraji, kromě klasických dárků dostanou od města Třemošnice do kolébky 5000 kč a zlatý řetízek s nápisem V - Vašík a druhý D - Davídek," sdělil starosta města Třemošnice Stanislav Peca.

Za padesát let, co se koná vítání občánků na radnici v Třemošnici, se ještě nestalo, aby prvními občánky města Třemošnice byli chlapci narození hned 1. ledna, na Nový rok.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.