Řeč je o zimním stadiónu, kde je možné plně využít možnosti zvukových aparatur i světel, což celou hudební show umocňuje.

Nutné je vyzdvihnout také prostornost haly, která pojme až tisíc návštěvníků. „I přes velkou kapacitu máme v těchto dnech posledních 40 míst na sezení. V prodeji nadále zůstávají také místa na stání, kterých je přes 200. Těší nás rostoucí zájem o hudební projekty na zimním stadiónu i o festival jako takový,“ uvedla Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.

Autorem projektu Rolling Rock, který se v rámci XII. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč uskuteční ve středu 29. dubna, je Miloš Machek. Řadí se k výrazným dirigentským osobnostem české hudby a je žádaným dirigentem především v oblasti symfonického crossoveru.

Před dvěma lety představil skutečskému publiku projekt Symphonic Queen, který vidělo přes 650 návštěvníků. Stejně jako tehdy bude řídit Filharmonii Hradec Králové a mužské vokální kvarteto Q VOX, které se v podobných projektech úspěšně představuje na domácí scéně i v zahraničí. Desítky vystupujících doplní vynikající sólisté: Hana Škarková – soprán, Marek Olbrzymek – tenor, Antonín Mühlhansl – saxofon a Jiří Sova – kytara.

Velké hudební projekty na zimním stadiónu jsou jedním z lákadel, kvůli kterým se na Skutečský festival klasické hudby sjíždí čím dál více lidí. Po projektu Symphonic Queen zde v loňském roce zaznělo také populární Vivaldianno či slavné Vangelisovo Dobytí ráje. Kromě atraktivní nabídky přitahují koncerty na zimním stadiónu publikum všech věkových kategorií i možností návštěvy v méně formálním oblečení a začátky představení ve večerních hodinách.

Rolling Rock, v němž v symfonickém provedení zazní největší hity rocku, začne ve 20 hodin. „Původně jsme avizovali jiný čas, proto prosíme návštěvníky, aby si opravili čas začátku koncertu,“ dodala Lenka Frídlová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.