Zatímco se sobotní dopolední zvuková zkouška podobala spíše boji s vichřicí a záchraně pracně nachystaného zázemí, odpolední počasí se umoudřilo a v 16 hodin už mohli příchozí v teple a při sluníčku naslouchat programu Notování Zábřehem 2019.

V rámci odpoledního programu vystoupilo celkem 6 hudebních uskupení - Bielska Orkiestra Dęta (PL), Smyččový orchestr ZUŠ Zábřeh, BIG BAND Žerotín Olomouc, TapTýda Loučná nad Desnou, Maki a Hamanaca.

Vrcholem večera byl Koncert filmové hudby v podání Dechového orchestru Zábřeh se sborem a videoprojekcí, který si podle prvních odhadů přišlo poslechnout až 6 tisíc diváků. 

„Tolik lidí na náměstí jsem neviděla minimálně 15 let, byl to neskutečný zážitek,” vzpomíná se slzami v očích seniorka Magda ze Zábřeha.

Orchestru skandovalo celé zábřežské náměstí

Dechovému orchestru se podařilo zaplnit celé náměstí až po okraje. Diváci v průběhu koncertu několikrát výkon zábřežského tělesa odměnili „standing ovation“. Největší emoce vzbudily melodie z filmů Zrodila se hvězda, Bohemian Rhapsody nebo Ledové království. Velký díl na tom měl profesionální výkon zpěváků Elišky, Ivy, Dana a "Freddieho" Kuby.

„Úplně se mi rozklepala kolena, když jsem viděl tolik lidí a tak vřelé reakce. Takový koncert nepamatuju,” uvedl Vít Komárek, jeden z organizátorů a nejdéle hrajících členů zábřežského orchestru.

„Notování je hlavně dobrovolnickou akcí, která stojí na aktivním zapojení všech mravenečků - členů orchestru, našich kamarádů a rodin. Je důkazem toho, že s nadšením pro věc se i s málem peněz dá v dnešní době udělat velká věc... A to beze sporu Notování Zábřehem je, přestože tomu při organizování prvního ročníku spousta lidí nevěřila. Moc všem děkujeme za podporu,“ uvádějí organizátoři akce s tím, že již nyní to v jejich hlavách hýří nápady na příští ročník Notování Zábřehem.

Akce se konala za podpory města Zábřeh, Olomouckého kraje a štědrých sponzorů, kteří pomohli zajistit náročnou akci po technické stránce.

Koncert v Dolních Studénkách a v Mohelnici

Koncert filmové hudby, i když v menším rozsahu, si Dechový orchestr zopakuje 22. června v Dolních Studénkách, kam si jej pozvali organizátoři festivalu Hudba bez hranic. 

Hodinové vystoupení je pak v plánu také 28. června v rámci Fingers Up v Mohelnici.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.