Tradiční závod Welzlův kufr se uskuteční v sobotu 27. ledna. Po desáté hodině odstartují běžci všech věkových kategorií od restaurace Rafanda krosový běh.

„Děti i dospělí - všichni jsou vítáni. Pro nejmladší je připravena trať dlouhá 1,5 km, pro dorostence středně náročný terén o délce asi 4,5 km,” uvedl za pořadatele Pavel Zubík.

Odpoledne, ve 14 hodin, přijdou na řadu nástrahy pořadatelů v podobě špeku, tvarůžků, slivovice a také terénu, který budou muset účastníci zdolávat v rámci recesistického běhu na kopci Humenec - všichni s kufrem, který je povinnou výbavou závodníků. Dospělí s kufrem a doutníkem po vzoru Welzla.

Zvláštní cenu udělí pořadatelé tomu, kdo svým kostýmem nejvěrněji napodobí zábřežského cestovatele J. E. Welzla, a také vítězi soutěže o nejlepší pálenku.

„Vzorky pálenek bude možné již od rána odevzdávat pořadatelům. Jejich hodnocení provede odborná porota krátce po vyhlášení výsledků odpoledního běhu,” doplnil pozvánku na neobvyklou akci Zubík.

Pro účastníky dopoledního krosového běhu bude připraveno občerstvení v restauraci Rafanda. Odpoledne pro účastníky recesistického běhu i diváky přímo na Humenci, kde program zpestří mimo jiné losování originálních cen.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.