V prvních osmi měsících letošního roku byl nejvyhledávanějším obdobím pro rekreaci červenec, kdy si užívalo krás Jeseníků celkem 13 rekreantů se selháním ledvin.

„Co se týče možností léčby, nabízíme zájemcům ambulantní nefrologickou péči, hemodialýzu, hemodiafiltraci i peritoneální dialýzu. A to jak permanentně, tak i dočasně, ať už v rámci rekreace nebo třeba i služebních cest či při jiných příležitostech,“ uvedl primář Dialýzy Šumperk MUDr. Petr Schlemmer. 

Zájemcům s obtížemi ledvin Dialýza Šumperk nenabízí zdaleka jen samotnou možnost čištění krve. Pacienti mohou využít například dopravu zdarma, občerstvení v průběhu dialýzy, sledovat televizi, číst tiskoviny či bezplatně se připojit k internetu pomocí wi-fi.

Podmínkou pro dočasnou léčbu na Dialýze Šumperk je pouze předchozí domluva na telefonním čísle 583 332 821.

Blízké okolí šumperské dialýzy přitom nabízí krásy podhorské přírody, klid i mnoho historických památek. Dialyzovaní pacienti navíc mohou využít i zvýhodněných pobytových balíčků v nejstarších a nejznámějších moravských termálních lázních Velké Losiny, které lákají rekreanty nejen v létě, ale doslova napříč ročními obdobími.   

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.