Do nového pavilonu se přesunula také dětská ambulance a už brzy v něm pacienti najdou také nemocniční lékárnu, do které tak budou mít mnohem blíže než doposud.

Kromě změny místa se však na provozu ambulancí nic nemění. Ordinační hodiny i telefonní kontakty na ambulance zůstávají nezměněny. 

„Veškeré informace pacienti najdou na dveřích původních ambulancí. Pomoci s orientací by jim měly i naše nové navigační tabule. V případě potřeby se však mohou zeptat i kohokoliv z personálu. Vzhledem k tomu, že jde o úplně novou nepřehlédnutelnou stavbu, věřím, že pacienti potřebné ambulance snadno najdou,“ uvedl správce nemocnice Ing. Martin Pelnář s tím, že v květnu by se do nového pavilonu měla přesunout například i diabetologická a kardiologická ambulance.

Nemocnice Šumperk začala s výstavbou nového pavilonu v březnu loňského roku a už v lednu zde otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance. Nový pavilon má celkem tři podlaží a s ostatními lůžkovými pavilony (A, B a také chirurgický pavilon C) je propojen stávajícím koridorem. Pacienti tak nebudou zatěžováni složitými venkovními přesuny a vyšetření podstoupí „pod jednou střechou“.

Kromě magnetické rezonance se v pavilonu otevře také zmodernizované mamografické pracoviště. Náročná stavba si vyžádala i s pořízením nové zdravotnické technologie náklady ve výši 160 miliónů korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.