Komedie skýtá šest příběhů, které se točí kolem postele. Páru je nabídnuto pět tisíc dolarů za sex v přímém rozhlasovém přenosu – ve studiu to tak úplně neklapne, ale poté, co žena navštíví bývalého partnera, dva lupiči prožijí šok... Rocková hvězda je konfrontována se skupinovým sexem, zatímco striptérka se potkává se svým šéfem... Žena opouští svého manžela, ale nejdříve zavolá stěhováky… A vše se opět vrací na začátek, do přímého rozhlasového přenosu.

Děje jednotlivých aktovek se pozvolna prolínají a navazují na sebe, takže vzniká příběh s mnoha zápletkami. Dynamická hra obsahuje celkově patnáct rolí, které však autor doporučuje hrát v pěti hercích.

Sex na vlnách je komedie neuvěřitelně agilního kanadského dramatika Norma Fostera (ročník 1949). Doposud napsal více než padesát divadelních her, čímž ovšem zdaleka neskončil. Občas si „odskočí“ a napíše román případně si zahraje divadlo, protože je také výborný herec.

Málokdy se stane, aby měl žijící autor festival, kde se hrají jenom jeho hry. Norm Foster má od loňského roku to štěstí. Premiéry jeho herec jdou jenom v Kanadě ročně do desítek, takže není divu, že vznikl Foster Festival. Sám autor ke svému úspěchu skromně podotýká, že jeho příčinu vidí v obyčejnosti svých her – v tom, že nepřichází s žádným převratným, patetickým či dějinným poselstvím, ale píše o všedních problémech i radostech běžných lidí.

Zájmu českých divadel kupodivu zatím unikal. Jeho kvality může tuzemské publikum ocenit až letos hrou z roku 2006 Sex na vlnách, která patří v řadě Fosterových her k těm nejhranějším. A diváci šumperští ji uvidí jako první.

Zatímco inscenační - tvůrčí tým tvoří Martin Fahrner (dramaturgie), Dominka Lippertová (scéna) a Šárka Bellanová (kostýmy), herecky se na jevišti představí Marek Šenkyřík, Olga Kaštická, Jan Kroneisl, Karolína Hýsková, Kryštof Grygar a Lucie Šmejkalová.

Nejbližší premiéry komedie Sex na vlnách uvede Divadlo Šumperk 19. a 20. prosince.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.