„Když se nám narodil první syn, ptal jsem se manželky, jestli chce nebo nechce ještě další dítě. Řekla, že by si přála holčičku. A já na to, že teda jo, že budeme mít holku, jsem jí slíbil. Když jsem se za nějakou dobu pak rozhlédl po chalupě, zjistil jsem, že mám jedenáct synů. A holka žádná. No safra porte, řekl sem si. A protože jsem ve své chudobě nevěděl, co s nimi, rozhodl jsem se udělat z nich fotbalové mužstvo...“

Takto se v autorské úpravě Vladislava Kracíka začíná příběh legendárního humoristické povídky Eduarda Basse o chudém chalupníkovi, který ze svých synů vytvořil nejslavnější fotbalovou jedenáctku všech dob.

Je to Divadlo Šumperk, které hodlá své publikum už brzy pobavit bláznivými dobrodružstvími venkovského týmu FC Klapzubova jedenáctka, jenž díky svým sportovním úspěchům objede celý svět, jehož fantastická cesta vede z improvizovaného hrbolatého hřiště na louce za chalupou přes vítězství v české fotbalové lize až do finále v Lize mistrů.

Nadčasovost literární předlohy z roku 1922, která se od té doby dočkala mnoha filmových a divadelních zpracování, nespočívá pouze v originálním vidění sportovního světa, ale zejména v tom, čím převyšují Klapzubáci všechny ostatní. A tím je nejen píle a dokonalá fotbalová technika, ale hlavně radost ze hry, věrné kamarádství a smysl pro fair play.

Podle šumperských inscenátorů chce být Klapzubova jedenáctka rodinné představení určené nejen klukům, jejich tátům a dědečkům, ale i všem holkám, mámám a babičkám.

V inscenaci se objeví oblíbení šumperští herci jako Josef Vrána, Hana Vonzino, Jan Kroneisl, Lucie Šmejkalová, Dana Růžičková, Kryštof Grygar, Lucie Šmejkalová, Karolína Hýsková, Marek Šenkyřík nebo Olga Kaštická.

Eduard Bass, vlastním jménem Eduard Schmidt (1888-1946), byl český spisovatel, novinář, zpěvák, herec a konferenciér v proslulém prvorepublikovém kabaretu Červená sedma. Proslavil se zejména knihami Klapzubova jedenáctka, Lidé z Maringotek a Cirkus Humberto. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.