„Vyhlášené dotační tituly budou disponovat částkou více jak 60 milionů korun, z nichž největší část půjde na podporu vybavení dobrovolných hasičů, modernizací základních škol, výstavbu chodníků, vznik parků, ale i komunitních center či rozvoj sociálních služeb,“ uvedl vedoucí manažer MAS Horní Pomoraví Karel Hošek.

Výzvy financované z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) běží od 15. listopadu a žadatelé se mohou více dozvědět díky seminářům. Pro žadatele v IROP a Operačního programu životní prostředí (OPŽP) proběhnou 7. prosince v Hanušovicích a 10. prosince v Zábřehu.

MAS Horní Pomoraví chystá i výzvu v rámci Programu rozvoje venkova (PRV), ta bude spuštěna pravděpodobně 17. prosince. Seminář pro zájemce se uskuteční 8. ledna 2019 v Hanušovicích, tak aby stihli podat své žádosti o dotace do 30. ledna 2019 prostřednictvím Portálu farmáře.

„Máme radost, že jsme v předešlých letech mohli podpořit vznik moderních učeben v základních školách v Zábřehu nebo Bohdíkově. Pomoc putovala také dobrovolným hasičům, a to s pořízením nových zásahových vozů v Branné či Jindřichově, kde tamní jednotky disponovali již velmi starými auty,“ doplnila ředitelka MAS Horní Pomoraví Anna Bartošová.

Další informace ke všem vyhlášeným výzvám MAS naleznete www.hornipomoravi.eu/dotace.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.