„Je to celkem neuvěřitelné, jak může rychle v životě lidském uběhnout deset let. I v divadelním životě to letí. Důkazem je i adolescentní věk našeho souboru, který v loňském roce oslavil dvacáté narozeniny, a letošní již desátý ročník divadelní přehlídky Šokáček,“ řekl vedoucí pořádajícího souboru Šok Rudolf Šmůla.

Letošní jubilejní ročník zahájí v pátek 17. února ve 20 hodin známým muzikálem Rebelové v úpravě ochotníků z divadla Stodola Jiříkovice. V sobotu dopoledne v 10 hodin se na prknech sálu staroměstského kulturáku odehraje pohádka Čarodějův učen v interpretaci divadelního souboru J. K. Tyl z Brodku u Přerova.

Po poledni ve 13 hodin se představí divadlo Dostavník z Přerova s mrazivou hudební komedií na závažné téma eutanázie nazvanou Honzo, vstávej. Inscenace mísí několik žánrů od komedie přes grotesku, drama až po tragédii.

Přehlídka bude pokračovat v 16 hodin studentským představením souboru Škeble gymnázia z Lanškrouna, který přiveze klasiku - Lucernu Aloise Jiráska. Večerní představení se podle vedoucího pořádajícího souboru Šok Rudolfa Šmůly stane „zlatým hřebem“ sobotního divadelního maratonu.

„Na prkna, co znamenají svět, se postaví náš partnerský soubor z Václavova. Nejčastější účastník našich přehlídek – celkem si u nás zahrál šestkrát -  a několikanásobný vítěz. Naposledy v loňském roce s Čechovovými anekdotami. Tentokrát si troufl u venkovského souboru na pořádnou kládu, a to na operetku Na tý louce zelený,“ uvedl Šmůla.

Nedělní festivalový den zahájí pohádka Kouzelné dudy od 10 hodin v podání souboru Q 10 Studia Divadla Drak z Hradce Králové. „Někteří oponenti mohou namítnout, že i toto divadlo se na našich přehlídkách již několikrát představilo. Pro mě je však stále zárukou kvality, zejména v kategorii inscenací pro děti,“ dodal Šmůla.

Závěr přehlídky bude od 14 hodin patřit souboru Divadla Tří z Pardubic s detektivní zápletkou Queensland.               

Přehlídka se i letos uskuteční v rámci spolupráce projektu podporující amatérské divadlo na venkově nazvaného Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic, který na Šumpersku realizují Místní akční skupiny Šumperský venkov a Horní Pomoraví.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.