Výstava nese název Křížem krážem krajem Jeseníků a Hané aneb Šikovní lidé v horách a úrodném kraji. Po celou dobu průběhu zdejší expozice budou vystavené ukázky výrobků řemeslníků a informace o regionální výrobě a systému celorepublikového značení pod Asociací regionálních značek. Navíc v sobotu 29. a v neděli 30. října mohou návštěvníci zhlédnout některé způsoby výroby či ochutnat místní produkty.

„V sobotu bude prezentace zaměřená více na Jeseníky, v neděli pak na Hanou. Navíc přijede i kovář s dobovým kolotočem, na kterém se před sokolovnou po oba dny mohou vyřádit děti i dospělí,“ láká do Hrabové Hana Olejníková z MAS Horní Pomoraví.

V rámci víkendové prezentace se mohou návštěvníci těšit na keramiku, textilní výrobky, levandulové produkty, neobvyklé Drsné jesenické šperky, bronzové šperky, ukázku zpracování vlny, kovářské řemeslo, na ochutnávku i ukázku výroby Slaných lázeňských oplatků nebo na ochutnávku produktů z česneku.

„Jako bonus navíc si v rámci prezentace nejen výroby, ale i zážitků mohou lidé načerpat vlastní ruční papír, který přiveze Ruční papírna Velké Losiny. Ta je držitelem značky jak pro výrobek, tak i pro zážitek,“ uvedla Olejníková. Výstava bude otevřená po celou dobu konání od 10 do 17 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.