Na konci května vystavíte novou kolekci černobílých fotografií. Prozraďte, kdy a kde vznikala?

Fotil jsem v Kroměříži a v Šumperku, chtěl jsem tam tyto kulisy mít. Obě města mám rád a v obou nacházím něco, co mě přitahuje. A protože Soňa Drábková patří do Kroměříže, nafotil jsem ji v kroměřížských reáliích. A Jirku Bartoně jsem zase nafotil v Šumperku, kde strávil několik sezón coby herec v tamním divadle. Přiznám se, že jsem byl v Šumperku prvně loni a naprosto mne dostal.

Soubor jste nazval Nostalgia 22. Najdeme opravdu na vašich fotoobrazech tesknou touhu nebo stesk

Cítím to hlavně z fotek s Jirkou Bartoněm. Nevím, v jakém rozpoložení se mnou loni 18. listopadu fotil, ale myslím, že to tam je. Ten smutek či teskná touha po něčem, co nedefinujeme. Ale třeba mi to tam jen tak zahrál. Fotky se Soňou jsou jinde. Tam tu nostalgii spíš dotvářejí staré divadelní kostýmy, zvolené pozadí. Jirku jsem fotil v civilu. Na deseti snímcích je tedy Soňa, na deseti Jirka a na dvou fotografiích jsou společně. Fotografie jsem nechal převést na plátno, takže budou vypadat ještě zajímavěji.

K Soně Drábkové, která se osvědčila už v předchozí kolekci Tisíc tváří černovlásky, se tentokrát přidal herec, zpěvák a pedagog Jiří Bartoň. Byla to jeho první zkušenost? Jak focení probíhalo?

Myslím, že ne. Jirka toho už předtím nafotil docela hodně. Některé fotky jsem viděl a jsou moc krásné, poetické, ale i velmi životné. Takže už nějaké zkušenosti měl. Přesto jsem ty obrázky s ním pojal civilně. A jak to probíhalo? Stačilo nám par hodin, prošli jsme ulicemi Šumperku, a tak trošku i divadlem. Jirka mi vyprávěl, tu a tam se zatvářil a já fotil.

Premiérově soubor představíte v krásných prostorách divadla v Šumperku, kde byl kdysi Jiří Bartoň členem souboru. Vybral jste místo cíleně?

Ano, už při mé první návštěvě jsem zatoužil něco nafotit právě v Šumperku a mít tam pak v tom krásném divadle výstavu. A to se povedlo. Focení se realizovalo a vernisáž proběhne v sobotu 26. května v 17 hodin přímo v divadle - budou u toho oba moji modelové. Jirka Bartoň přitom navíc zazpívá i několik šansonů.

Vedle výstav fotografií jste znám jako autor četných knih. Na co se pro změnu mohou těšit čtenáři?

Mám smlouvu na několik knížek, ale mluvit o nich zatím nechci. Co však mohu prozradit, je to, že půjde o známé osobnosti. Přitom na jedné knize pracujeme společně právě s Jirkou Bartoněm.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.