Letošním slavnostem konečně zase přálo počasí, a tak si pestrý kulturní program našel tisíce příznivců napříč všemi generacemi. Součástí byly také stánky s perníkovými srdci, výborným burčákem nebo řemeslnými výrobky.

U Pernštýnského náměstí pak probíhaly zdarma projížďky historickým kočárem občanského sdružení MYLORD Václava Obra. Na pódiu se střídaly různé folklórní soubory z Hané a ty dříve narozené jistě před polednem potěšil koncert moravské legendy Jiřího Helána s cimbálovou muzikou.

Odpolední program pak pokračoval koncertem Romana Horkého se skupinou Kamelot a závěr Hanáckých slavností patřil zpěvačce Anetě Langerové. Ta sice dorazila do Prostějova s menší virózou, ale na jejím výkonu to nebylo vůbec znát. Zcela zaplněnému nám. T. G. Masaryka a nadšenému publiku zazpívala se svojí kapelou převážně písně z alba Na Radosti, které vyšlo v roce 2014, ale nevynechala ani svůj snad největší hit Voda živá.

Zpěvačka a hudebnice, která v roce 2004 vyhrála soutěž Česko hledá Superstar, tak potěšila svoje posluchače a potvrdila, že je jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.