„V současnosti na stavbě probíhají bourací práce, které jsou bohužel spojené s výraznějším hlukem. Za ten se našim pacientům omlouváme,“ uvedl Ing. Pavel Gottwald, hlavní správce Středomoravské nemocniční, pod kterou patří také Nemocnice Prostějov.

V budově léčebny dlouhodobě nemocných vzniká nová, čtvrtá stanice s kapacitou 24 lůžek, z nichž pět lůžek bude určeno pro pacienty paliativní péče. „Všechny pokoje budou bezbariérové, budou vybaveny vlastním sociálním zařízením, klimatizací a televizory. Finanční rámec celé investiční akce je 25 milionů korun a finance poskytl Olomoucký kraj,“ doplnil Ing. Pavel Gottwald.

Nemocnice Prostějov má v současnosti tři stanice LDN, ve kterých poskytuje komplexní hospitalizační a ambulantní péči pro pacienty seniory, která vychází z principů geriatrie a medicíny chronických stavů. Zároveň ale poskytuje péči i mladším pacientům s chronickým onemocněním.

Léčebna dlouhodobě nemocných je primárně určena pro spádovou oblast Prostějovska. Pacienti jsou přijímáni překladem z akutního oddělení po stabilizaci zdravotního stavu, případně na doporučení praktického lékaře nebo na doporučení z geriatrické ordinace.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.