Zatímco brněnský Korfbal klub nastoupil v Prostějově v plné „palbě“ a zvítězil těsně 19:18, Jihočeši ve značně okleštěné sestavě v sobotu nestačili ve Znojmě na domácí Modré Slony 17:22. Základní část extraligy pak zakončila nedělní dohrávka desátého kola, ve které domácí Prostějov přehrál 28:20 Znojmo. Sezonu definitivně uzavře finále o titul, které je na programu v sobotu 23. března v Prostějově.

Do posledního kola měli jen jednu výhru, v tom posledním přidali druhou a znovu nad stejným sokem. Znojmu se letošní sezona příliš nepovedla, když si připsalo jen čtyři body za výhry nad Českými Budějovicemi, tu druhou v sobotu odpoledne před domácími diváky.

„Budějovicím chybělo hodně hráčů ze základu. Mysleli jsme, že zápas bude o něco jednodušší. V každém poločase jsme však měli hluchou desetiminutovku. Celou sezonu ovlivnilo zranění našeho tahouna Jirky Podzemského a část nehrála ani Lucka Šebelová,“ uvedla znojemská korfbalistka Gabriela Filipovszká.

Českým Budějovicím ve Znojmě chyběla produktivní dvojice Jakub Bláha a Vlastimil Krejčí, nenastoupila ani těhotná Martina Klacková, která se neukáže ani ve finálovém klání.

„Jinak bychom měli být kompletní. Na poslední kolo se hodně hráčů z různých důvodů omluvilo, ale nám to nevadilo, aspoň si zahráli dorostenci. Hra samozřejmě nebyla ideální, chyběla sehranost. Nedali jsme penaltu na 18:19, což nás mohlo soupeři přiblížit. Jinak základní část hodnotím kladně, protože jsme chtěli do finále a to jsme vybojovali,“ řekl českobudějovický kouč Ivo Kracík.

Modří Sloni YMCA Znojmo - České Budějovice KCC Sokol 22:17

Pozice byly už před zápasem jasné, na palubovce to i tak jiskřilo. Brno se chtělo se základní částí rozloučit výhrou a povzbudit před finále sebevědomí, domácí Prostějov se chtěl zase doma předvést a na čtvrtý pokus obhájce titulu zdolat. Hanáci byli sice blízko, s Brňany však padli i v posledním letošním vzájemném tkání.

„Hrál se pěkný zápas. Soupeř byl vždy o kousek napřed a my se nemohli dotáhnout. Hrálo se také až zbytečně tvrdě. Sezonu jsme zakončili třetí, což je dobrá zpráva. Špatnou zprávu představuje fakt, že jsme body sebrali jen Znojmu,“ shrnul prostějovský kouč David Konečný.

Brňané letos v základní části ztratili jen tři body za prohru a remízu s Českými Budějovicemi. Pro finálový duel jsou i letos velký favorit.

„To nevím, letos to máme s Budějkama dost vyrovnané. Bude záležet na momentální formě. Se základní částí u nás panuje spokojenost. Sice extraligu hrají jen čtyři týmy a ke konci je to už dost stereotypní, ale zvládli jsme to dobře,“ zhodnotila brněnské opora Eliška Jonáková.

Prostějov SK RG - Brno KK 18:19

Tabulka po základní části extraligy:

1. Brno                  21 bodů

2. Č. Budějovice   15

3. Prostějov            8

4. Znojmo               4

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.