Na něj nyní ztrácejí tři body, mají však zápas k dobru a do konce základní části jim ještě zbývá sehrát pět duelů.

Kutná Hora neměla problém už v pátek v dohrávce pátého kola proti Kolínu a vyšel jí i jediný zápas dohrávky sedmého kola, když na palubovce třetího Prostějova vyhrála jasně 17:8.

Dohrávka 7. kola:

Náchod na Hanou nedorazil a tím pádem se odstřihl od možnosti proklouznout do čtyřčlenného play-off. Na páté pozici už ho od čtvrté pozice dělí propastných devět bodů a musel by se stát zázrak, aby se dostal do semifinále.

V Prostějově se tak odehrál jen duel mezi domácím celkem a Kutnou Horou. Zápas neměl favorita, na palubovce se však k překvapení mnohých odehrál poměrně jasný boj. Hráči ze stříbrného města sice nastoupili jen v sedmi, se žlutočerným týmem, jenž nastoupil oslabený o hlavní opory, však neměli velký problém. Od začátku tkání byli rychlejší, důraznější a za úspěchem šli mnohem srdnatěji. To jim vyneslo jasnou výhru a posílení šancí na sesazení Znojma z trůnu.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Bohužel jsme do zápasu šli bez našich dvou zraněných nejlepších holek a hned ve třetí minutě se nám zranil i náš nejlepší kluk. Na těchto třech hráčích máme postavenou hru a bez nich to moc nešlo. Nastoupili hráči, kteří nemají tolik zkušeností, a hru to poznamenalo.  Kutná Hora byla důraznější a rychlejší, výhru si zasloužila. Neskládáme však zbraně, úkol zní nespadnout na čtvrté místo. Rádi bychom si semifinále zahráli právě s Kutnou Horou a finále pak se Znojmem.“

Miloslava Mensová (trenérka, Kutná Hora): „Do zápasu jsme proti prostějovskému celku nastoupili v nekompletní sestavě. Do utkání jsme však šli s velkým odhodláním a touhou zvítězit. Soupeř si nebyl schopný poradit s hrou proti sedmi a jeho útok tak nebyl dostatečně účinný. Celé utkání mělo hladký průběh, prostějovští hráči dělali mnoho chyb a naše družstvo z nich mohlo těžit. Po dobrém výkonu celého týmu jsme si zaslouženě připsali dva body. Co se týče tabulky, tak první tři místa jsou hodně vyrovnaná. My však máme zápas k dobru a můžeme se Znojmu přiblížit na rozdíl jednoho bodu. V posledních zápasech se může pořadí určitě zamíchat, necháme se překvapit. První místo by však do semifinálových bojů bylo přínosné.“

Prostějov SK RG U16 - SK Plhov Náchod U16 7:0 (kontumace)

SK Plhov Náchod U16 - Kutná Hora SK Respo U16 0:7 (kontumace)

Prostějov SK RG U16  Kutná Hora SK Respo U16 8:17

Poločas: 4:12. Rozhodčí: Josef Valenta, Martin Dušek. Nejlepší střelci: Dvořáková Martina 4, Lisický Roman 2 - Němcová Tereza 5, Šťastný Jakub 5, Novák Matěj 4.

Dohrávka 5. kola:

Kolín VKC U16 - Kutná Hora SK Respo U16 1:20

Poločas: 1:8. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Arnet Šimon 1 - Novák Matěj 6, Slavíková Aneta 5, Šťastný Jakub 5.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.