Loni na celek z Hané zbylo poslední čtvrté místo, letos se porve o vylepšení umístění.

„Na první dvě příčky to však nevidím. České Budějovice hodně posílily v ženské části a Brno do toho v poslední době dost šlape,“ říká před startem sezóny prostějovský trenér David Konečný.

Jaké máte vyhlídky do letošní sezony?

Nejspíš si to rozdáme o třetí místo se Znojmem. Brno a České Budějovice jsou momentálně trochu nad námi. Rozhodně nejsme favorité soutěže.

Co se přes léto dělo s prostějovským kádrem?

Bohužel máme zraněné dvě holky z reprezentace – Nikolu Ambrosovou a Renatu Havlovou. Obě mají špatná kolena, snad se dají brzo do kupy. Na druhou stranu nás posílila nizozemská hráčka Nastasja ter Sveer. Ke korfbalu se vrátila i úspěšná mládežnická hráčka Lucie Štefánková. Potřebuje chvíli, aby se opět sžila s hrou, ale v budoucnu nám může pomoci.

Kde se na Hané vzala nizozemská akvizice?

Nastasja přijela na půlroční studijní pobyt do Olomouce, můžeme s ní tedy počítat jen do ledna, ale zaplať pánbůh za to. Našla si náš klub na internetu a přišla za námi sama. V minulosti hrála za béčko juniorů poměrně známého týmu KZ, který hraje tamní nejvyšší soutěž. Nejedná se o top korfbalistku, ale bude přínosná. Jedná se o vysokou hráčku, která se nebojí vystřelit, a to se cení. Hlavní je, že ji to s námi baví.

Jak se vydařila letní příprava?

Kolega Martin Uherka připravil super fyzickou přípravu. Kdo vydržel zdravý, tak je to na něm nyní dost znát. Fyzička se u hráčů hodně zvedla. Část týmu strávila týden v našem partnerském klubu v nizozemském Enschede a od září jsme jednou týdně trénovali v Němčicích nad Hanou, protože naše hala se rekonstruovala. Nyní už je hala hotová, tak jsme se vrátili k dvěma až třem tréninkům týdně.

Kdo přes léto udělal v týmu největší pokrok?

Musím vyzdvihnout kluky, kteří trénují s reprezentací. Jde to na nich poznat a šli nahoru. Na pohybu zapracovala i naše děvčata, která dosud tvořila druhou linii – Katka Lorencová, Katka Zelinková a Pavla Křížková. Nyní při zranění opor na nich spočine větší odpovědnost.

Extraliga se nově hraje formou dvojzápasů a odpadl duel rezerv. Zamlouvá se vám tento systém?

Ano, nemám s ním problém. Oba zápasy budou mít nyní grády. Rezervy byly o ničem a nikoho od nás z týmu příliš nebavily.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.