Ti přišli v pondělních ranních hodinách společně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Prostějov.

Mezi dobrovolnými dárci krve byli zástupci zaměstnanců prostějovských poboček společností Agel, Agel Servis, Perfect Distribution a Středomoravská nemocniční, kteří se rekrutovali napříč odděleními, včetně zástupců vedení. Většina z nich přišla darovat krev poprvé.

„O darování krve jsem uvažovala už dříve, ale jít samotná jsem se nikdy neodhodlala. Společný odběr s kolegy pro mne byl motivací a ani chvíli jsem neváhala se přidat,” uvedla krátce po samotném darování Ing. Petra Kočířová, účetní prostějovské pobočky společnosti Agel.

Při společné akci opakovaně daroval krev hlavní správce Středomoravské nemocniční Ing. Pavel Gottwald. „Personál byl velmi příjemný, o všem mne důkladně poučil, určitě zde nejsem naposledy. Darování v partě společně s kolegy bylo příjemnější a těším se na další podobnou akci,“ sdělil s úsměvem Ing. Pavel Gottwald.

Dobrovolníky přišel pozdravit a podpořit také předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši a předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marie Marsová.

„Přestože se jednalo o pilotní ročník, potěšilo mne, kolik zaměstnanců se aktivně zapojilo. Věřím, že jsme dnes odstartovali novou tradici a budeme se při podobných příležitostech setkávat častěji, a to nejen v Prostějově, ale i v jiných koutech České a Slovenské republiky, kde naše skupina působí,“ podotkl předseda představenstva MUDr. Milan Leckéši.

Ze společné aktivity zaměstnanců bylo potěšeno také hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov, a to nejen proto, že se blíží letní období, kdy se snižují zásoby krve. Dárců o prázdninách ubývá nejen kvůli čerpání dovolených, ale rovněž kvůli nutné odmlce v odběrech po návratu z některých zahraničních destinací. Například po pobytu v zemích mimo Evropu mohou dárci darovat nejcennější tekutinu nejdříve za tři měsíce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.