Nemocnice Prostějov zve všechny zájemce z řad nastávajících rodičů na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, který zdarma nabídne seznámení s prostory i personálem, přednášku i prezentaci produktů pro maminky a děti.

Dnešní maminky se o porod a celkově i předporodní přípravu a péči o novorozence zajímají daleko více, než tomu bylo v minulosti. „Pečlivěji vybírají místo, kde přijde jejich dítě na svět, zajímají se o možnosti porodu i péči po narození miminka. Z toho důvodu jim nabízíme možnost nejen se osobně na cokoliv zeptat, ale také si prohlédnout naše prostory, tak aby se mohly informovaně rozhodnout,” vysvětluje Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Součástí Dne otevřených dveří ve čtvrtek 5. dubna bude kromě prohlídky prostor i výklad porodních asistentek ohledně chodu porodnice, potřebné výbavy do porodnice, průběhu a možností porodu či péče o novorozené miminko.

„Jakmile se porod rozběhne, často již není prostor na dotazy ani dlouhé rozmýšlení. Už před porodem proto maminky seznamujeme s tím, co je při porodu čeká, a zároveň je informujeme o veškerých možnostech, které u nás mohou využít k ulehčení či zpříjemnění porodu a prvních dní po něm,“ dodala Věra Tisoňová. 

Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov proběhne ve čtvrtek 5. dubna od 14.00 do 18.00 hodin. Zájemci mohou přicházet přímo na oddělení i bez předchozí objednávky.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.