IWA Outdoor Classics patří k nejdůležitější mezinárodní přehlídce loveckých zbraní a střeliva a střeleckého sportu, a protože společnost Meopta je specialistou na optické produkty nejvyšší kvality, přichystala stejně jako v předchozích letech kvalitní prezentaci.

„Letos Meopta prezentovala několik horkých novinek pro myslivce i sportovní střelce. Mezi nimi jsme představili zcela nový puškový dalekohled MeoTac 3-12x50, v jehož vývoji je zúročena nejen mnohaletá zkušenost společnosti s mysliveckými puškohledy, tak i s vojenskými zaměřovači. Meopta uvede na trh také novou řadu binokulárních dalekohledů MeoPro HD, které díky svým fluoridovým sklům poskytují pozorovatelům opravdu věrné barevné podaní a téměř žádné zkreslení,“ uvedla Pavla Krutílková, manažerka marketingu společnosti Meopta.

Český výrobce optických přístrojů se zúčastnil veletrhu již po čtyřiadvacáté. „Strategický význam události roste spolu s úspěchy, jaké Meopta na poli lovectví má. Nebýt na světovém veletrhu tohoto formátu je pro nás už nemyslitelné,“ dodala Krutílková.

Loni do Norimberku zamířilo bezmála 40 tisíc návštěvníků, z toho dvě třetiny příchozích představovala odborná veřejnost. Na veletrhu se sešlo přes tisíc tři sta vystavovatelů z přibližně padesáti zemí světa.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.