Dnes, kdy je k dispozici rychlé připojení a celosvětovým hitem se stalo sdílení videí prostřednictvím YouTube, se Moravský ornitologický spolek rozhodl svá ptačí videa prezentovat globálně. V těchto dnech si zřídil na YouTube svůj vlastní videokanál a na něj postupně umisťuje videa, které natočili jeho členové při výpravách do přírody.

K vidění je tam nejen řada běžných druhů, ale i naprosté rarity, jako například první video potáplice lední natočené v České republice. Autorem většiny videí je ornitolog a videoamatér Adolf Goebel. Odkaz na videokanál Moravského ornitologického spolku najdete na internetové stránce http://www.mos-cso.cz. Již dnes je tam k vidění přes 70 videí.

Jednotlivé klipy jsou opatřeny datem a místem natočení i popisem v češtině a angličtině. U jednotlivých druhů je uveden také vědecký název. Ptačí videa tak mohou vyhledávat a využít návštěvníci z celého světa. Členové MOS chtějí tímto způsobem rozšířit možnosti poznání ptáků žijících v České republice a tím zvýšit zájem internetové veřejnosti o naši přírodu a jejich ochranu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.