Festival si letos pro návštěvníky připravil více než čtyři tuny tvarůžků. Tento sýr s nezaměnitelným aroma budou kuchaři servírovat na nejrůznější způsoby. Chybět tak nebudou klasické tvarůžky na chlebu nebo speciální dezerty.

„Kromě tradičního jarmarku a prodeje tvarůžkových a jiných regionálních specialit nabídne bohatší kulturní program i rekordní počet restaurací a bister, které se do festivalu zapojí,“ uvedla k festivalu Markéta Záleská, náměstkyně olomouckého primátora. Kromě tradičního loštického sýra, se návštěvníci mohou těšit i na ochutnávku piv z hanáckých minipivovarů.

Celý víkend budou provázet vystoupení hanáckých folklorních souborů, cimbálová muzika nebo originální cooking show. Své kuchařské schopnosti před diváky ukáží Yvetta Blanarovičová nebo účastníci MasterChef Česko 2019 Bohuš Adamus společně s Janem Vorlem. Na své si přijdou i hudební fanoušci, v sobotu zazpívá na Horním náměstí Beatles revival kapela Backwards a v neděli skupina Arrhytmia nebo Bára Basiková s kapelou.

Tvarůžkový festival se poprvé konal v Olomouci v roce 2016 a těší se velké oblibě. Loňský ročník přilákal 16 tisíc návštěvníků. „Má věhlas nejen v rámci České republiky, ale také na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Německu ale i ve Velké Británii,“ řekla k oblibě festivalu náměstkyně Záleská.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.