James Harries, britský písničkář, jehož styl bývá přirovnáván k Jeffu Buckleymu, Neilu Youngovi či Van Morrisonovi, představí své skladby v Olomouci. Jeho písně plné hravosti a euforie zazní v Jazz Tibet Clubu ve středu 5. prosince od osmi hodin večer.

Zpěvák, kterého časopis Rolling Stone nazval „zlatým hlasem“, se dostal do povědomí písněmi Salvation nebo Shooting Star. Harries je silnou osobností s pořádnou dávkou charismatu a energie. Originální a osobitou tvorbu doprovází Harries na pódiu vtipem a četnými historkami.

Proslavil se jako první interpret, který natočil album na mobilní telefon. Desku Voice Memos tak nahrál v různých prostředích s autentickým a nevšedním zvukem.

Jeho nejnovějším počinem bylo EP Recorded Live in Bratislava vydané na podzim 2017. To se mohlo pyšnit skvělým úspěchem u diváků během loňského turné po evropských městech. Tento rok příležitostně vystupuje s v sestavě Blue Shadows skladatele Petra Ostrouchova, vyrazil na turné po Polsku a natočil píseň k úspěšnému filmu Plan B, který režírovala Polka Kinga Debska. Příští rok na jaře by pak mělo vyjít další Harriesovo album.

Dosud vydal 6 alb a jeho písně se objevily i v řadě filmů. V Česku se podílel na hudbě k filmu Lidice nebo na soundtracku Rafťáků.

Už deset let žije Harries v Praze a olomouckém Jazz Tibetu se tak představí již po několikáté. Vstupenky na koncert lze koupit v předprodeji přímo v klubu nebo v Informačním centru Olomouc za 150 Kč. Na místě budou vstupenky k dispozici za 200 Kč.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.