Tato aktivita je součástí projektu Digitální vzdělávání k podpoře konkurenceschopnosti SŠ v Olomouckém kraji, který je spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje.

„Do vzdělávacích projektů v maximální míře integrujeme digitální technologie, abychom v našem regionu drželi krok s aktuálními trendy moderního vzdělávání. Prakticky zaměřené kurzy zároveň přirozeně propojují výuku s praxí a pomáhají studentům získat dovednosti, které mohou skutečně na trhu práce uplatnit,“ říká Kateřina Kramplová Kasparová, ředitelka společnosti BEACPP4OK.

Jednodenní kurzy organizované ve spolupráci s Moravskou vysokou školou Olomouc zahrnovaly exkurzi v televizním studiu Multimediálního centra BEA campus channel, odborný 90minutový marketingový workshop s důrazem na prezentaci v médiích a zejména praktická cvičení před i za kamerou.

Studenti si mohli vyzkoušet práci kameramanů, zvukařů, režisérů, střihačů, ale i redaktorů a moderátorů, a to přímo v prostorách špičkově vybaveného televizního studia. Výsledkem praktických cvičení byl krátký zpravodajský pořad připravený a natočený samotnými žáky.

Listopadových kurzů se zúčastnily střední školy Art Econ Prostějov a Střední odborná škola Olomouc, jež přijela hned dvakrát.

„Studentům se workshop líbil, pro některé byla především praktická cvičení příležitostí dostat se do takto skvěle vybavených prostor a vyzkoušet si reálně práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Z mého pohledu bylo vše pro výuku dobře připraveno, aby se během krátké doby studenti dozvěděli vše podstatné o teorii a praxi moderního marketingu. Určitě přijedeme i v budoucnu, bude-li k tomu příležitost,“ uvedla učitelka Petra Němčík Pavlů, která studenty ze školy Art Econ Prostějov na kurzu doprovázela.

Kateřina Kramplová Kasparová s pokračováním v příštím roce počítá. „Praxe v multimediálním centru se konala pro studenty letos poprvé, ale vzhledem k velice kladným ohlasům a zájmu škol v ní plánujeme pokračovat,“ ¨dodala.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.