V rámci regionu se jednalo o jedinečný tábor tohoto typu a zaměření. Ředitelka organizující společnosti BEACPP4OK Kateřina Kramplová Kasparová k prvnímu příměstskému táboru uvedla: „Výsledky filmové tvorby dětí, jejich aktivní zapojení a pozitivní přístup k týmové spolupráci, to vše předčilo naše očekávání.“

Stěžejní část aktivit patřila tvorbě krátkých filmů. Multimediální centrum BEA campus channel tak mělo po dobu jednoho týdne, od 31. 7. do 4. 8., dvacítku nových scénáristů, režisérů, kameramanů, zvukařů, dramaturgů a herců. První skupina malých filmařů vytvořila krátký detektivní film s názvem „Sladké sny“, v němž hlavní hrdinové řešili záhadu ztracených spolužáků spojenou se školní šikanou.

Druhá polovina dětí natočila odpolední zprávy, ve kterých nechyběl ani „telešopink“ a dynamická reportáž. Veškerá práce s technikou a rekvizitami byla pod dohledem zkušených profesionálů multimediálního studia. Všichni účastníci tábora před kamerou vystupovali přirozeně a do svých rolí se vžili na sto procent. Odměnou, na kterou se všichni těšili nejvíce, byla páteční slavnostní premiéra krátkých filmů s vyhlášením cen za nejlepší režii, zvuk, hudbu, herecké výkony a jiné kategorie.

Vedle natáčení si děti vyzkoušely také např. programování robotů pod vedením odborníků ze společnosti Tesco SW. „Dali jsme dětem k dispozici několik malých robotů a v jednoduchém programu si děvčata a chlapci zkusili zadávat příkazy, díky nimž roboti např. tancovali nebo vyjadřovali nejrůznější emoce. Na vlastní oči jsme také dětem ukázali, jak probíhá 3D tisk drobného přívěšku na klíče, který si pak všichni na památku z tábora odnesli domů,“ dodává za organizační tým ředitelka BEACPP4OK.

Formou her si děti ve dvou blocích procvičily angličtinu s rodilým mluvčím a samozřejmě nechyběly ani sportovní aktivity, ať už venku v blízkém sportovním areálu základní školy Zeyerova nebo přímo ve fitcentru Help to be fit. 

Děti tábor hodnotí velice kladně a již nyní si přejí, aby se konal i v příštím roce. „Ráda bych Vám poděkovala za skvěle připravený a zrealizovaný tábor pro děti. Náš syn Honza se vždy vracel nadšený a my jsme byli spokojeni," chválí organizátory jedna z maminek přihlášených dětí.

Na bohatém programu tábora se podíleli také trenéři z fitness centra Help, odborný tým Multimediálního centra BEA campus channel, i lektoři Moravské vysoké školy Olomouc.

Od 14. srpna proběhne ještě jeden turnus tábora BEA Summer Camp. Pořadatelé věří, že díky podpoře ze strany Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a ostatních partnerů se pro děti našeho regionu podařilo naplánovat a zrealizovat smysluplnou volnočasovou aktivitu, která naší mládeži přináší radost z vlastní tvůrčí práce, motivuje k aktivnímu přístupu a podporuje týmového ducha.

Více informací o příměstských táborech je k nalezení na webové adrese http://tabor.beacpp.cz/.

Příměstský tábor byl formou dotace spolufinancován z prostředků Statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.