Škola se stopětačtyřicetiletou vzdělávací tradicí se stále proměňuje. V loňském roce prošla rozsáhlou rekonstrukcí zahrnující výměnu oken a zateplení fasády. Letošním návštěvníkům bude moci kromě řady moderně vybavených učeben předvést také zcela novou odbornou učebnu biologie.

Program dne bude tradičně bohatý. Vedle prezentací učeben, výukových pomůcek a projektů, na nichž škola participuje, čekají na návštěvníky nejrůznější chemické a fyzikální pokusy, zábavné rébusy a kvízy, hudební vystoupení školního orchestru či možnost zahrát si stolní tenis ve školní sportovní hale. V 16 hodin mohou zájemci o studium spolu se svými rodiči navštívit besedu se zástupci vedení školy.

Podstatnou součástí akce je také mikulášský jarmark. Studenti na něm nabídnou své drobné rukodělné výrobky, vánoční cukroví, ale také občerstvení v podobě nejrůznějších vlastnoručních kulinářských výtvorů. Chybět tentokrát nebude ani cukrová vata a punč.

Gymnázium v tento den navštíví také žáci základních škol uničovského mikroregionu, kteří se tu zúčastní recitační soutěže. Pro gymnazisty je určen Debatní pohár, na kterém studenti poměří své diskusní a argumentační schopnosti.

Uničovské gymnázium je všestranně vybaveno pro výuku všech vzdělávacích předmětů i výchov. Disponuje také moderní sportovní halou s horolezeckou stěnou, sálkem na aerobik a posilovnou. V příštím školním roce škola otevře po jedné třídě osmiletého i čtyřletého studia, je tedy připravena přijmout celkem 60 nových studentů.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.