Soutěž, kterou organizuje BEACPP4OK o.p.s. ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc, Olomouckým krajem, Okresní hospodářskou komorou a dalšími významnými partnery, letos vstoupila do 8. ročníku. Studenti z Gymnázia Čajkovského i letos obhájili svou pozici v soutěži, když získali první místo v jedné ze tří kategorií a dále obě zvláštní ceny.

Studenti zasílali své eseje do celkem pěti kategorií, přičemž do finále byly vybrány práce ze třech těchto okruhů. Nejvíce se studentům Gymnázia Čajkovského dařilo v tematickém celku „Architektura měst a obcí. Opravovat staré nebo stavět nové?“, kam se probojovaly hned týmy, z nichž jeden vyhrál díky svému originálnímu pojetí a komplexnosti, právě tím porotu nejvíce oslovil.

Ačkoliv se i do dalších kategorií probojovali studenti gymnázia, nakonec v náročné konkurenci a velmi těsně skončili pod zlatou příčkou. Ve finále soutěže se nakonec utkalo 9 týmů ze škol napříč Olomouckým krajem a z toho počtu se do něho probojovalo hned 5 zástupců Gymnázia Čajkovského. Celkem se soutěže zúčastnilo 145 žáků.

Mimo jedné z hlavních cen získal ještě jeden tým školy speciální ocenění poroty za nejlépe literárně zpracovanou esej z tematického celku „Media změnila svět. Mohou změnit i (charakter) člověka?“, který se nedostal do prezentačního finále. Gymnázium Čajkovského a její studenti si odnesli ještě sladkou odměnu v podobě dortu za nejvíce zaslaných esejí z jedné školy. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.